Piknik rodzinny

P1200374Świętokrzyskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnym Radość w Kałkowie – Godowie zorganizowało piknik rodzinny dla członków Stowarzyszenia i ich rodzin oraz dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i ich rodzin. Rodzinne spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w intencji księdza infułata Czesława Wali z racji Jego imienin.
Głównym celebransem tej Eucharystii był obecny kustosz ksiądz Zbigniew Stanios, do koncelebry dołączył się również solenizant – ksiądz infułat Czesław Wala. Po Mszy świętej wszyscy wspólnie grillowaliśmy, śpiewaliśmy piosenki, dzieci brały udział w zabawach i konkursach. Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze.

Wycieczka do Wąchocka

P12001133 lipca w piękny słoneczny dzień, uczestnicy naszego warsztatu pojechali na wycieczkę do Wąchocka. Kompleks klasztorny zwiedzaliśmy pod opieką przewodnika – brata Filipa. Trasa zwiedzania obejmowała: Muzeum Pamięci Walki o Niepodległość Narodu, grób Jana Piwnika Ponurego, klasztorne krużganki, romański kościół, kapitularz, karcer, fraternię, wirydarz, refektarz oraz klasztorne ogrody. Opactwo jest miejscem modlitwy i pracy cystersów jak również wspaniałym pomnikiem kultury, historii i zabytkiem klasy europejskiej. Po zwiedzaniu odpoczywaliśmy w ogrodach cysterskich gdzie piekliśmy kiełbaski.