Śniadanie Wielkanocne

P1220470W środę 9 kwietnia 2014 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kalkowie-Godowie odbyło się Śniadanie Wielkanocne, które rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Sanktuaryjnym, sprawowaną przez księdza kustosza Zbigniewa Staniosa. Posługę w konfesjonale pełnili: ksiądz Stanisław Dębowski oraz ksiądz Marek Kiełbasa. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do „Wieczernika” Sanktuarium na śniadanie.

Czytaj dalej Śniadanie Wielkanocne

Spotkanie z pielęgniarką

P1220420W dniu 04.04.2014 w naszym warsztacie gościliśmy pielęgniarkę z Ośrodka Zdrowia w Kałkowie Panią Bogumiłę Zarychtę. Celem tego spotkania było zapoznanie naszych podopiecznych z zasadami udzielania pierwszej pomocy przed medycznej.
Pani pielęgniarka w sposób trafiający do naszych podopiecznych przekazała informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach, które mogą mieć również miejsce na warsztatach np.: oparzenie, skaleczenie, złamanie, omdlenie, ukąszenie owadów. Zaprezentowała także pokaz reanimacji osoby nieprzytomnej. Nasi podopieczni mieli możliwość ćwiczyć metodę sztucznego oddychania na fantomie. Zdobyli także cenne wskazówki jak leczyć przeziębienie w warunkach domowych oraz w jaki sposób skutecznie dbać o higienę osobistą. Utrwalili również numery alarmowe, niezbędne w sytuacjach zagrożenia życia.