,,Świętokrzyskie jakie cudne”

P1230313Dnia 18 czerwca 2014r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie i uczniowie Szkół Podstawowych z regionu świętokrzyskiego wzięli udział w plenerowych, integracyjnych warsztatach artystycznych pod nazwą: „Świętokrzyskie jakie cudne”. Warsztaty artystyczne odbyły się malowniczym zakątku ziemi świętokrzyskiej jakim jest Góra Miłosierdzia Bożego zwana „Eremy” nad zalewem Wióry w Kałkowie-Godowie. Miejsce to okazało się być wspaniałym i inspirującym do twórczości artystycznej, której tematyką było „Świętokrzyskie jakie cudne”. Osoby niepełnosprawne i dzieci ze Szkół Podstawowych w Godowie, Dąbrowie, Stykowie i Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach w swoich pracach ukazali nie tylko piękno ziemi świętokrzyskiej ale również swoje talenty plastyczne i manualne. Zajęcia odbywały się w czterech grupach tematycznych. Animatorami zajęć byli pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie – instruktorzy terapii.

Czytaj dalej ,,Świętokrzyskie jakie cudne”

Golgota Świętokrzyska 2014

DSC_0195Dnia 13 czerwca 2014 roku odbyła się VI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Kałkowie – Godowie. Organizatorem spartakiady jest Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie, przy współpracy parafii w Kałkowie-Godowie, Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „Start” w Kielcach, Stowarzyszenie „Przyjacielska Dłoń”. Patronat nad całą imprezą sprawował Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Uczestnicy naszego warsztatu wzięli czynny udział w następujących konkurencjach: rzut lotką, ringo. Ponadto w konkurencjach drużynowych: turnieju piłki nożnej i w walce ekip w przeciąganiu liny.

Czytaj dalej Golgota Świętokrzyska 2014

Złoty Jubileusz księdza Infułata Czesława Wali

DSC_0026W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie, odbyły się uroczystości jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich ks. Infułata Czesława Wali – twórcy sanktuarium, założyciela parafii, a zarazem kustosza-seniora, inicjatora powstania Warsztatu Terapii Zajęciowej. Razem z księdzem infułatem świętował swój złoty jubileusz ks. Andrzej Wróblewski. Delegacja pracowników, uczestników i ich rodzin złożyła Drogim Jubilatom serdeczne życzenia i podziękowania za trud i poświęcenie w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.
Ks. Infułat Czesław Wala, twórca i budowniczy sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie, jak również Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie obchodził 50-lecie święceń kapłańskich. Mszy świętej w sanktuaryjnym kościele przewodniczył 8 czerwca biskup Henryk Tomasik. – Patrząc na to dzieło niemal trudno uwierzyć, że dokonał tego jeden człowiek – mówił podczas uroczystości biskup radomski.

Czytaj dalej Złoty Jubileusz księdza Infułata Czesława Wali