Wyjazd zawodowy do Spółdzielni ,, Miód & Malina”

DSC_0006W ramach przygotowania zawodowego, grupa uczestników brała udział w dniu 16 lutego w wyjeździe do Spółdzielni Socjalnej w Radomiu. Spółdzielnia ta pod nazwą „Miód-Malina” specjalizuje się w gastronomii. Świadczy usługi kulinarne, organizuje imprezy okolicznościowe, obsługuje i organizuje szkolenia. Nasi uczestnicy mogli zapoznać się z działalnością spółdzielni, możliwością założenia takiej działalności oraz pracą ludzi zatrudnionych bezpośrednio przy przygotowywaniu różnorodnych potraw, ciast, deserów, herbat, kawy. Czytaj dalej Wyjazd zawodowy do Spółdzielni ,, Miód & Malina”

Wyjazd do Spółdzielni Socjalnej

W ramach przygotowania zawodowego, grupa uczestników brała udział w wyjeździe do Spółdzielni Socjalnej w Radomiu w dniu 16.02.2016r.  Spółdzielnia ta pod nazwą „Miód-Malina” specjalizuje się w gastronomii. Świadczy usługi kulinarne, organizuje imprezy okolicznościowe, obsługuje i organizuje szkolenia. Nasi uczestnicy mogli zapoznać się z działalnością spółdzielni, możliwością założenia takiej działalności oraz pracą ludzi zatrudnionych bezpośrednio przy przygotowywaniu różnorodnych potraw, ciast, deserów, herbat, kawy. Zobaczyliśmy również wyposażenie kuchni w sprzęt mechaniczny, kolejność wykonywanych czynności i produkt końcowy. Menadżer tej spółdzielni opowiedział nam o biznes planie, środkach finansowych, prowadzeniu restauracji i zatrudnieniu. Następnie poczęstowano nas ciastem i herbatą podaną w imbryku. Mogliśmy spędzić czas w miłej i przyjaznej atmosferze. Nasi podopieczni  zainteresowali się działalnością tej spółdzielni. Szczególnie uczestnicy pracowni kulinarnej snuli plany o naszych możliwościach założenia restauracji.

Wyjazd do Zakładu Stolarskiego ,,Jodła”

DSC_0951W dniu 11.02.2016r. grupa 10 uczestników z naszego warsztatu wzięła udział w wyjeździe do Zakładu Stolarskiego „Jodła” Marian Mocoń w Serwisie koło Rudek. Zwiedzanie zakładu odbyło się w ramach zajęć terapeutycznych prowadzonych w pracowniach: sztuki użytkowej i marketingu oraz stolarskiej. Właściciel zakładu zapoznał nas z procesem produkcji stołów rozkładanych, począwszy od pozyskania desek w tartaku, suszenie materiału, wytwarzanie elementów, montaż i składowanie gotowych wyrobów.
Lista uczestników biorących udział w wyjeździe:  Krzysztof Jaguś, Marcin Wojton, Jakub Staszałek, Mariusz Nowak,  Grzegorz Lipa, Piotr Dyk,  Ewa Lipiec, Wioleta Kulik, Dawid Hert,  Andrzej Plewa
Opiekunowie: Agnieszka Pawelec i Andrzej Amborski

wyjazdo do Zakładu Stolarskiego

W dn. 11.02.2016 grupa 10 uczestników z naszego warsztatu wzięła udział w wyjeździe do Zakładu Stolarskiego „Jodła” Marian Mocoń w Serwisie koło Rudek. Zwiedzanie zakładu odbyło się w ramach zajęć terapeutycznych prowadzonych w pracowniach: Sztuki Użytkowej i Marketingu oraz Stolarskiej. Właściciel zakładu zapoznał nas z procesem produkcji stołów rozkładanych, począwszy od pozyskania desek w tartaku, suszenie materiału, wytwarzanie elementów, montaż i składowanie gotowych wyrobów.