wyjazd do Perfect Door 2016

W dniu 07.04.2016 grupa 6 uczestników  naszego warsztatu wzięła udział w wyjeździe do producenta drzwi i ościeżnic, firmy PerfectDoor w Kunowie.  Zwiedzanie zakładu odbyło się w ramach zajęć odbywających się w Pracowni Stolarskiej i działań prowadzonych przez pedagoga, mających na celu przygotowanie uczestników WTZ do podjęcia zatrudnienia.

Dyrektor do spraw technicznych produkcji p. Andrzej Suske zapoznał grupę zwiedzających z procesem wytwarzania drzwi wewnętrznych, powstających na bazie konstrukcji ramowych wykonanych z płyt MDF i powlekanych foliami imitującymi rysunek drewna. Nasi uczestnicy mieli możliwość poznania całego ciągu produkcyjnego, zaobserwowania czynności wykonywanych przez pracowników, jak również operacji obróbczych odbywających się przy użyciu  nowoczesnych maszyn i urządzeń. W zakładzie tym stosowane są między innymi roboty przemysłowe. Podjęto rozmowy dotyczące możliwości zorganizowania wyjazdu dla kolejnej grupy uczestników z naszego warsztatu.  Uczestnicy biorący udział w wyjeździe:

  1. Krzysztof Jaguś
  2. Marcin Wojton
  3. Jakub Staszałek
  4. Mariusz Nowak
  5. Grzegorz Lipa
  6. Arkadiusz Mergalski                                                                                Opiekunowie: Małgorzata Mikos, Andrzej Amborski