,,Razem aktywnie”

P1220994W dniach 28 – 30 maja 2014 r. Świętokrzyskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnym „RADOŚĆ” w Godowie zorganizowało cykl spotkań o charakterze integracyjno – kulinarno – rękodzielniczym pod nazwą „Razem aktywnie”. Zadanie skierowane było do ludzi w wieku 60+ z terenu powiatu starachowickiego, będących rodzicami osób niepełnosprawnych – uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie. Zajęcia przeprowadzone zostały na terenie obiektów należących do Parafii w Kałkowie-Godowie oraz do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie.

Czytaj dalej ,,Razem aktywnie”

VII Konkurs Wiedzy Religijnej

DSC_0423W słoneczny majowy dzień w Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie – Godowie po raz siódmy odbył się Konkurs Wiedzy Religijnej pod hasłem „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi!”. Do zmagań stanęły osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Imprezę honorowym patronatem obieli: ks. bp. Henryk Tomasik – Ordynariusz Diecezji Radomskiej i ks. Infułat Czesław Wala.
Tematem wyróżniającym tegoroczny konkurs było życie Jana XXIII i Jana Pawła II. Oprócz tego podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy konkursu mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą historii Kościoła oraz Starego i Nowego Testamentu. W konkursowe szranki stanęło cztery a nie jak w latach ubiegłych trzy drużyny: WTZ w Jedlance Starej, WTZ w Starachowicach, WTZ w Kałkowie – Godowie oraz Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Czytaj dalej VII Konkurs Wiedzy Religijnej

Obchody Dnia Godności- Krajno

P1220733Świętokrzyskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnym „RADOŚĆ” w Godowie realizowało projekt pod nazwą „Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną” w ramach realizacji zadania publicznego „Organizacja okolicznościowych spotkań, imprez oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu osób niepełnosprawnych. Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną” współfinansowanego ze środków Powiatu Starachowickiego. Zadanie objęło działania na rzecz osób niepełnosprawnych będących uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie oraz pracowników WTZ. Dofinansowanie zadania obejmowało pokrycie kosztów transportu i zakup biletów wstępu do Parku Miniatur. Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną są imprezą cykliczną organizowaną przez Stowarzyszenie „RADOŚĆ”, tym razem obchody zorganizowano jako imprezę wyjazdowo – plenerową do ośrodka edukacyjno – rozrywkowego w Krajnie.

Czytaj dalej Obchody Dnia Godności- Krajno