Dzień godności osób niepełnosprawnych – Dzień Dziecka

1 Czerwca 2017 w Dzień Dziecka odbyło się Spotkanie integracyjne z okazji obchodów Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na terenach rekreacyjnych Świetlicy Terapeutyczno-Integracyjnej w Starachowicach. W obchodach wzięli udział niepełnosprawni z  Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kałkowie-Godowie, podopieczni Świetlicy Terapeutyczno-Integracyjnej w Starachowicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Starachowicach, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach. Tegoroczne spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Razem możemy więcej”, realizowanego przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnym „RADOŚĆ” w Godowie i Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Radomskiej, Oddział w Starachowicach.
Na spotkanie przybyli: Danuta Krępa- starosta starachowicki, Marek Materek- prezydent i Jerzy Miśkiewicz- zastępca prezydenta Starachowic, Wiesław Daszkowski- dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Krzysztof Dróżdż- pełniący obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starachowicach. Rywalizacja odbywała się pod hasłem: „Nie ważne, kto gra, byleby zabawa była na sto dwa”. W programie były gry i zabawy sportowe dla dzieci i dorosłych niepełnosprawnych, ich rodziców, opiekunów, prezentacja Straży Pożarnej, dyskoteka, modne strzyżenie realizowane przez uczennice Zespołu Szkól Zawodowych nr 1 w Starachowicach.
Zadanie było współfinansowane przez powiat starachowicki i Urząd Miejski w Starachowicach. Honorowy patronat sprawowała Danuta Krępa – starosta starachowicki.