Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Kałkowie-Godowie GOLGOTA ŚWIĘTOKRZYSKA

Dnia 4 września 2015 r. na terenie Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie odbyła się Spartakiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych pn. „Golgota Świętokrzyska”. Uczestnicy naszego warsztatu wraz z opiekunami brali w niej udział. Wydarzenie to miało na celu popularyzację sportu wśród osób niepełnosprawnych. W tegorocznej Spartakiadzie udział wzięło ponad 700 osób z województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego. Zawodnikami byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, przedstawiciele Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej.

Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: rzucie lotką do tarczy, indywidualnym biegu na wózkach kobiet i mężczyzn, ringo, drużynowym turniej piłki nożnej, drużynowym przeciąganiu liny. Dla opiekunów odbył się triathlon magazyniera. Spartakiada organizowana jest we współpracy Stowarzyszenia „Przyjacielska Dłoń” oraz Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej i odbywała się już po raz siódmy.
W otwarciu Spartakiady uczestniczyli wójt gminy Pawłów – Marek Wojtas, dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach – Jadwiga Irla, wicestarosta starachowicki – Agata Wojtyszek, członek Zarządu Powiatu Starachowickiego – Beata Stompor.
Wydarzenie co roku cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród uczestników, gości oraz mediów. W tym roku patronat honorowy nad wydarzeniem objął Adam Jarubas, marszałek Województwa Świętokrzyskiego. W organizacji pomagała Parafia Rzymskokatolicka w Kałkowie oraz Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „Start” w Kielcach. Organizatorów wspierali wolontariusze z Gimnazjum w Pawłowie.