Konkurs ,,Moje marzenia”

P12109219 grudnia poznaliśmy laureatów konkursu „Moje marzenia”, który już po raz szósty zorganizowało Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego – Biuro Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Gwiazdą uroczystości wręczenia nagród była niezwykle utalentowana piosenkarka i aktorka Teatru Rampa w Warszawie oraz finalistka programu TVP 2 The Voice of Poland – Dorota Osińska. Uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Moje marzenia”, na którą przybyło ponad czterystu gości – autorów prac, ich przyjaciół i opiekunów, odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej.
Nasz uczestnik Michał Samsonowski zajął II miejsce w kategorii: Malarstwo i witraż za pracę pt: ,,Ryby”
Altanka Świętokrzyska zajęła I miejsce w kategorii: Inscenizacja za spektakl pt: ,,Zakochany żebrak”.


Podczas uroczystości, obok laureatów nagród i wyróżnień, na scenie pojawiła się grupa teatralna „Altanka Świętokrzyska” oraz zespół „Grześki”, działający przy WTZ w Jędrzejowie.
Konkurs „Moje marzenia” skierowany był do uczestników, warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów, samopomocy, świetlic środowiskowych, do dzieci z domów dziecka, mieszkańców domów pomocy społecznej oraz podopiecznych fundacji i stowarzyszeń zaangażowanych w działania na rzecz integracji społecznej. Z roku na rok przedsięwzięcie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na VI edycję konkursu „Moje Marzenia” napłynęło 400 prac z placówek integracji społecznej z terenu całego województwa świętokrzyskiego. W ramach wszystkich dotychczasowych edycji do konkursu zgłoszono prawie      1 500 prac.