Wycieczka do teatru RAMPA

P1130588W dniu 26.10.2011 roku uczestnicy naszego warsztatu wraz z opiekunami oraz Ks. Infułatem Czesławem Walą i Ks. Andrzejem Wróblewskim udali się na wycieczkę do warszawskiego Teatru „Rampa”. Wyjazd odbył się dzięki zaproszeniu Pana Adama Bojary – Prezesa Stowarzyszenia „FAM-ART”, który od kilkunastu lat organizuje plenery plastyczno-rzeźbiarskie w Kałkowie-Godowie.


Uczestnicy wycieczki obejrzeli spektakl muzyczny „W pogoni za bajką”, autorstwa Moniki Muskały i Janusza Morgańskiego z muzyką Piotra Rubika. Przed spektaklem o przygotowaniach do jego wystawienia opowiadał reżyser Cezary Domagała. Przedstawienie zostało pomyślane jako musical familijny, w którym przenikają się wzajemnie dwa światy – realny, zabiegany świat współczesnego królestwa i podziemny świat nieczytanych bajek. Przez te niezwykłe dwie godziny widzowie uczestniczyli w życiu mieszkańców tych dwóch rzeczywistości, mocno osadzonych w realiach współczesności, na co wskazywał zbliżony do młodzieżowego slangu język postaci, taniec sceniczny i sprawy życiowe dotykające nas wszystkich. Pojawiające się na początku sztuki problemy wychowawcze z królewską córką pozwalają w finale wyrwać z marrazmu jej rodziców zajętych dotąd swoimi sprawami przywrócić ich wzajemną więź.
Po zakończeniu spektaklu udało nam się zrobić pamiątkowe zdjęcie z aktorami. Nasza grupą zaopiekował się Robert Tondera-aktor Teatru „Rampa”, znany naszym uczestnikom z uczestnictwa w Jury II Spotkań Teatralnych. Wprowadził nas za kulisy opowiadając jak działa to, czego widzowie nie widzą, a co jest niezbędne do wystawienia sztuki.
Mieliśmy również możliwość obejrzenia Galerii Sztuki w Teatrze z pracami Adama Bojary i innych Artystów Stowarzyszenia Polskich Artystów Plastyków. Ogromną niespodzianką była wystawa poplenerowa prac naszych uczestników, którzy z wielka radością odnajdywali swoje prace na ścianach galerii.
Był to dzień pełen pozytywnych emocji, miłych wrażeń i niespodzianek.