Golgota Świętokrzyska 2014

DSC_0195Dnia 13 czerwca 2014 roku odbyła się VI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Kałkowie – Godowie. Organizatorem spartakiady jest Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie, przy współpracy parafii w Kałkowie-Godowie, Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „Start” w Kielcach, Stowarzyszenie „Przyjacielska Dłoń”. Patronat nad całą imprezą sprawował Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Uczestnicy naszego warsztatu wzięli czynny udział w następujących konkurencjach: rzut lotką, ringo. Ponadto w konkurencjach drużynowych: turnieju piłki nożnej i w walce ekip w przeciąganiu liny.

Była to już szósta impreza, z corocznego cyklu takich spotkań sportowych ludzi sprawnych inaczej. Zmagania sportowe poprzedziła masz św. w kościele sanktuaryjnym. Następnie przy polowym ołtarzu, obok Golgoty Martyrologii Narodu Polskiego, została zorganizowana szczególna uroczystość, szczególna impreza: “Golgota Świętokrzyska 2014”.
Zabawa połączona z rywalizacją sportową trwała kilka godzin.
W tym roku po raz pierwszy rywalizowali też opiekunowie grup niepełnosprawnych. Dla nich zaplanowano rzut wałkiem do ciasta i bieg w workach.